ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ
Структура КНП "Мелітопольський онкологічний диспансер":
1. Адміністрація.
2. Онкорадіологічне відділення.
3. Онкополіклінічне відділення:
Контактний телефон: (06192) 44-80-67 (Реєстратура).
4. Онкохірургічне відділення:
Контактний телефон: (0619) 44-05-76.
Перелік операцій, що виконуються в о\х отд КУМОД:
- Операції на м'яких тканинах.
- Операції на молочній залозі.
- Операції на шлунку.
- Операції на тонкому і товстому кишечнику.
- Операції на прямій кишці.
- Гінекологічні операції.
- Урологічні операції.
- Лапароскопічні операції.
- Накладення обхідних анастомозів.
- Катетеризація артерій для проведення хіміотерапії.
Більшість операцій проводяться за допомогою хірургічного зварювального апарату ЕК-300м1, що дозволяє значно скоротити крововтрату і час проведення операції і поліпшити загоєння ран.
У х/о проводиться хіміотерапія в/В, в / а, хіміотерапія на біологічних середовищах (на плазмі, еритроцитах), ендолімфатична, лімфотропна хіміотерапія. При агресивній хіміотерапії проводиться аутотрансплантація кісткового мозку.
При лікуванні хворих застосовується прогресивна методика-введення протипухлинної аутовакцини.
5. Клініко-діагностична лабораторія:
Клініко-діагностична лабораторія МОД - є структурним діагностичним підрозділом і виконує дослідження біологічного матеріалу, який надходить зі стаціонарних відділень і після амбулаторного прийому.
Головною метою роботи лабораторії є об'єктивне дослідження клітинного і хімічного складу біологічного матеріалу з метою отримання інформації про стан здоров'я пацієнта, уточнення діагнозу, впливу лікарських препаратів на організм, а також моніторинг якості проведеного лікування.
КДЛ має свідоцтво МОЗ України Про атестацію на проведення лабораторних досліджень № 003248 від 24.04.2013 р.
Лабораторія виконує планові гематологічні та загальноклінічні дослідження, а також частково біохімічні, імунологічні.
У КДЛ можна пройти наступні види лабораторних досліджень:
- гематологічні: загальний розгорнутий аналіз крові, дослідження клітинного складу крові і кісткового мозку;
- загальноклінічні: дослідження сечі, калу;
- біохімічні (з урахуванням профілю захворювання):
- нирковий профіль-калій, натрій, сечовина в крові, креатинін, загальний білок;
- печінковий комплекс-АЛТ, АСТ, ГГТ, альфа-амілаза, загальний білірубін і його фракції, ЛДГ, лужна фосфатаза, тимолова проба;
- показники згортання і протизгортаючої системи (коагулограма);
- мінеральний обмін-калій, натрій, кальцій, хлориди, залізо, загальна залізозв'язуюча здатність сироватки крові ;
- вуглеводний обмін-визначення цукру в крові і визначення цукру методом навантажень;
- визначення групи крові і Rh-приналежності, експрес-методи визначення гепатитів( B і C), RW і ВІЛ;
- імунологічні-онкомаркери: СА-15-3, СА-125, ПСА , СА 19-9, СА 72-4, ?ФП, кальцитонін, CYFRA CA 21-1, НСЕ, SCC , РЕА, НЕ-4 і НЕ-4 + СА 125 з розрахунком індексу ROMA.
6. Цитологічна лабораторія:
Централізована цитологічна лабораторія має 3 основних напрямки діяльності:
- Клініко-діагностична робота, тобто проведення цитологічних досліджень біологічних матеріалів з метою виявлення морфології патологічних процесів, в першу чергу передонко - і онкопатології, а також з метою диференціальної діагностики між пухлиною і неопухольовим процесом, між хронічним неспецифічним і специфічним захворюванням.
- Скринінгові цитологічні дослідження при профілактичних оглядах жінок з метою раннього виявлення патології шийки матки.
- Консультативна робота для лікувально-профілактичних закладів міста та районів з цитоморфологічної тематики.
1. Клініко-діагностичні дослідження
У ЦЦЛ згідно Свідоцтва про атестацію лабораторії виконуються діагностичні дослідження будь-яких біологічних матеріалів з усіх тканин і органів організму, отриманих згідно з правилами отримання біоматеріалу для цитологічного дослідження.
За способом отримання біоматеріалу це:
- ексфоліативна Діагностика-промивні рідини, рідини з серозних порожнин, мазки і відбитки з ерозованої поверхні шкіри, зі слизових оболонок, матеріал, отриманий шляхом аспірації або взяттям мазків з вільно відокремлюються клітинами;
- пункційна Діагностика-препарати на стеклах з біоматеріалів, отриманих шляхом тонкоголкової пункційної біопсії;
- ендоскопічна діагностика-мазки, отримані при проведенні ендоскопічного обстеження пацієнта або мазки з біоптату, взятого для гістологічного дослідження;
- термінова субопераційна діагностика, спрямована на уточнення морфологічного діагнозу для корекції обсягів хірургічного втручання - мазки, отримані безпосередньо під час операції з операційного матеріалу.
2. Цитологічний скринінг
Включає дослідження мазків з шийки матки, цервікального каналу і візуально визначається місця ураження, отриманих при профілактичних оглядах жіночого населення області з метою ранньої діагностики онко - і передонкопатології шийки матки. На даний час ЦЗЛ виконує скринінгові та діагностичні дослідження для всіх лікувально-профілактичних закладів міста Мелітополя.
3. Консультативна робота
ЦЦЛ є консультативно-методичним центром з цитологічної діагностики для лікувально-профілактичних закладів міста Мелітополя та районів:
- розробляє інструкції з отримання, транспортування біологічного матеріалу для цитоморфологічних досліджень;
- займається навчанням медичного персоналу методам забору біологічного матеріалу для цитологічних досліджень;
- виконує консультативні дослідження для лікувально-профілактичних закладів районів.
Контактний телефон: (0619) 44-05-30.
Директор: (0619) 44-07-22;
Секретар: (0619) 42-35-34;
Головна медична сестра: (0619) 44-07-24;
Завідуючий поліклінічним відділенням: (0619) 42-47-17;
Реєстратура: (0619) 44-80-67;
Онкохірургічне відділення: (0619) 44-05-76;
Радіологічне відділення (апарати): (0619) 44-81-82;
Радіологічне відділення (стаціонар): (0619) 44-05-35;
Цитологічна лабораторія: (0619) 44-05-30;
Рентгендіагностичний кабінет: (0619) 44-05-34;
Кабінет УЗД: (0619) 44-05-32;
Бухгалтерія: (0619) 44-80-98.
Види послуг:
- Консультативний прийом онколога-хірурга, онкогінеколога, онко-уролога, онко-мамолога, в т.ч. на дому.
- Діагностика-клініко-біохімічна лабораторна, імуноферментна, УЗ-діагностика, ендоскопічна діагностика захворювань дихальної системи, шлунково-кишкового тракту (в т.ч. лапороскопія) і цистоскопія.
- Цитологічне і гістологічне дослідження для діагностики пухлинних і передпухлинних захворювань (всі види біопсій).
- Амбулаторне лікування-хірургічне та електрохірургічне лікування пухлинних і передпухлинних захворювань різних локалізацій, лапаро - і торакоцентез (в т.ч. на дому). Перев'язки, амбулаторна медикаментозна хіміотерапія, інфузійна терапія.
- Променева діагностика-рентген дослідження органів грудної клітини, шлунково-кишкового тракту, кістково-суглобової системи, сечостатевої системи, молочної залози, ЛОР органів (додаткові пазухи) і т.д. спеціальні методики.
- УЗ-дослідження органів черевної порожнини, жіночої статевої системи, сечостатевої системи, щитовидної і молочних залоз.
- Радіологічне відділення: дозиметричний контроль, променева терапія злоякісних пухлин і неопухольових захворювань запально-дегенеративної природи та ін.
- Хірургічне відділення-всі види інфузій (при необхідності з катетеризацією центральних і периферичних вен), лімфотропна, ендолімфатична, лікарська і хіміотерапія, всі види підготовки до операції (очищення кишечника), накладення сечових і калових свищів (розвантажувального типу).
- Виконання всіх видів оперативних втручань при доброякісних, передпухлинних станах і злоякісних пухлинах м'яких тканин, молочної залози, органів черевної порожнини та урологічні операції, операції на жовчних шляхах і жіночих статевих органах, діагностичні гінекологічні маніпуляції (комбіноване і комплексне лікування) з використанням всіх видів місцевої, регіонарної та загальної анестезії.
- Консервативне лікування при передпухлинних захворюваннях і злоякісних пухлин (хіміопроменева терапія, лазерна терапія).
Онкологічна служба М. Мелітополя бере свій початок з 1946 р., коли в міській лікарні ім. В. і. Леніна стали проводиться радикальні операції з приводу основних локалізацій онкозахворювань. Ініціатором проведення таких операцій стала лікар-хірург Дмитренко Анастасія Олексіївна.
У 1947 р наказом №1/230 був організований Мелітопольський міжрайонний онкопункт з окремим штатом в 5 одиниць. Виконувані функції, згідно Методичних вказівок (наказ №315 Збірник СРСР): консультативний прийом онкохірургічних і гінекологічних хворих, облік, звітність і диспансеризація онкохворих, хірургічне лікування онкологічних хворих в хірургічному відділенні міської лікарні, а гінекологічних - при гінекологічному відділенні загальнолікувальної мережі, організація онкопрофоглядів на підприємствах і лечустановах міста.
Для організації повноцінної онкологічної служби необхідна була патогістологічна лабораторія. У 1949 р.така служба була створена. Її очолив лікар Мельник Д. А.
Враховуючи необхідність подальшого розвитку онкослужби Мелітопольський міжрайонний онкопункт у 1953 р.був реорганізований в онковідділення при міському лечпрофоб'єднанні. Завідувачем онковідділенням була призначена Дмитренко Анастасія Олексіївна. Вона поєднувала посаду завідувача онковідділення із завідуванням хірургічним відділенням міської лікарні.
У 1956 р.за наказом Запорізького облздороввідділу онкоотделение при міському лечпрофобъединении було реорганізовано в самостійну службу - Мелітопольський онкодиспансер на 40 ліжок. Штат співробітників диспансеру в 1956 р становив 100 осіб.
Першими організаторами Мелітопольського онкодиспасера були: головний лікар Решетняк В. а., зав. хірургічним відділенням Дмитренко А. а., зав. гінекологічним відділенням Замукова В. і., зав. клінічної, біохімічної та цитологічної лабораторії Феруз Т. Г., зав. рентгендіагностичним відділенням Мічуріна Н. Л., зав. рентгентерапевтичним відділенням Бережної Н. Ф., зав. радіологічним відділенням Решетняк В.а, зав. методкабінетом Дмитренко А.А., і Мічуріна Н. Л., патогістолог Герасун а. я., і Сотіна-Пачева Л. В., анестезіолог Еперін А. і.
У 1957 р.було запроектовано і розпочато будівництво нового корпусу онкодиспансеру і радіологічного відділення у вигляді прибудов до колишніх напівзруйнованих будівель міської лікарні ім. В. І. Леніна.
У 1961 р Мелітопольський онкодиспансер зібрав всі свої служби і розмістився в новому 2-х поверховому будинку, побудованому на території міської лікарні ім. В. І. Леніна. Відповідно своїй назві Мелітопольський онкодиспасер обслуговував прилеглі райони Запорізької області: Мелітопольський, Якимівський, Приазовський, Веселівський, Михайлівський.
За роки самостійності з 1961 по 1970 р.р. в Мелітопольському онкодиспансері були впроваджені нові методи лікування: внутрішньотканинна гамматерапія, телегамматерапія, хіміотерапія, розширено обсяг оперативних втручань, впроваджено ендотрахеальний наркоз, нові методи діагностики: мамографія, ендоскопія та інші. На базі Мелітопольського міжрайонного онкодиспансеру виросли і стали відомими такі лікарі, як Карпенко М.М., Паламарчук і. Д., Семенов Ю. Д., Павелко С. і., Остроглядова Л. Ф., Зубриліна А. К., Ткаченко А. Ф., Силантьєв О. А., Попов В. А., Істомін В. а., гладка Г. В., та інші.
У 1971 р Мелітопольський онкодиспансер був приєднаний до міської лікарні №1. в якості 3-х відділень і проіснував в такому вигляді до 1986 р.За цей період онкологічна служба Мелітополя пережила недоліки в методичному керівництві, скорочення штатів, скасування посади головного лікаря, плинність кадрів, у зв'язку з чим завідування онковідділенням переходило з рук в руки.
Завідували онковідділенням Паламарчук і. Д., Семенов Ю. Д., Павелко С. і., Ткаченко А. Ф., Дмитренко А. а., Рябіков А. а. така реорганізація онкологічної служби не відповідала необхідності її розвитку, вдосконалення, а була даниною моди тих часів: все укрупнювати і об'єднувати. В результаті розвиток онкологічної служби М. Мелітополя був відкинутий швидше назад, ніж просунувся вперед: не мав місце розвиток матеріальної бази, ліжкового фонду, не купувалося нове обладнання, не впроваджувалися нові методики діагностики та лікування.
У 1986 р онкослужба м Мелітополя знову стала самостійною. Був знову створений Мелітопольський міжрайонний онкологічний диспансер. Придбання самостійності онкодиспансером позитивно позначилося на його діяльності. Збільшилася кількість ліжок, купувалося нове обладнання. І робилося це в умовах загального розвалу, наростав подібно греблі - адже наступали 90-і роки, напевно, найдраматичніший період в історії цього лікувального закладу.
Керівництво онкодиспансеру активно використовувало нові методи господарювання-госпрозрахунок, взаємозаліки, додаткові платні послуги, - адже вже починалися проблеми з фінансуванням, і потрібно було самим шукати нові шляхи розвитку. Звичайно, не всі були цим задоволені, але результати були на обличчя. Мелітопольський онкодиспансер першим в місті придбав фіброгастроскоп і освоїв його застосування, в тому числі чрезендоскопіческую біопсію і поліпектомію; першим з усіх клінічних лечустанов придбав апарат для ультразвукової діагностики; вперше в області розпочато застосування комп'ютерів для обліку та диспансеризації онкохворих; був придбаний лапароскоп і в єдиному закладі міста застосовується метод лапароскопічної діагностики. У 1987 р.проведена заміна застарілого гамма апарату «ГУТ-Кобальт-1200» на перший в Запорізькій області сучасний апарат «Рокус-М». У 1988 р.був придбаний шланговий гамматерапевтичний апарат «Агат-ВЗ»; вперше в м. Мелітополі освоєна методика однорядного шва при операціях на шлунково-кишковому тракті. 14.08.03 вперше в Мелітополі проведена аутотрансплантація кісткового мозку. У 1988-1990 р.розроблена проектна документація на реконструкцію з прибудовою та надбудовою 3-го поверху онкодиспансеру.У 1991 р розпочато будівництво 6-ти поверхового корпусу і в 1996 р закінчені будівельно-монтажні роботи. Значну частину коштів для цього будівництва керівництво онкодиспансеру знаходило самостійно.
Але в той момент, коли будівництво наближалося до завершення, виконком міської ради в 1997 р.прийняв рішення про розформування Мелітопольського міжрайонного онкодиспансеру і передачу його на баланс міської лікарні №1. Причиною було названо недостатнє фінансування. Таке рішення на подальшу долю онкослужби зробило вкрай негативний ефект. Керівництво міської лікарні абсолютно не цікавило завершення будівництва нового корпусу, оскільки не горіло бажанням набувати такого головного болю, і будівництво тихо і мирно припинилося. Матеріально-технічна база онкодиспансеру була поділена і передана в загальне користування.
Керівництво онкослужбою і колектив не хотіли миритися з таким станом речей. Запрошені комісії МОЗ та облздраву зробили висновок про недоцільність рішення виконкому міської ради. У 1999 р Мелітопольський міжрайонний онкодиспансер був відновлений, як самостійний лікувальний заклад. В даний час Мелітопольський онкодиспансер знову обслуговує жителів декількох районів, і взагалі будь-якого, хто потребує допомоги. Поновилися будівельні роботи. І якщо все буде добре, новий корпус зможе незабаром прийняти численних пацієнтів. Адже саме про них потрібно думати в першу чергу.